c_500_350_16777215_00_images_scoala_IMG-20170911-WA0019.jpgInceperea noului an scolar reprezinta un moment deosebit pentru copii, parinti si educatori, precum si pentru comunitate, generand emotii, amintiri, bucurii si sperante deopotriva.
Prin efortul administratiei locale, al conducerii unitatilor de invatamant, al cadrelor didactice si de ce nu si al parintilor comunei Bradu, pentru acest nou an scolar sunt create cele mai bune conditii de pregatire educationala.
Sustinerea administratiei locale Bradu se manifesta atat financiar, cat si din punct de vedere moral prin incurajarea cresterii calitatii actului educational.
Datoria copiilor va fi, sa invete cat mai mult si mai bine, pregatindu-se astfel, in fiecare zi pentru viata si viitoarea profesie.
Astfel prin eforturile cumulate ale Primarului Stroe Danut Trandafir si Consiliului Local al comunei Bradu, scolile si gradinitele din localitate au beneficiat de lucrari de renovare si dotare
(renovare completa fatada scoala Mihai Eminescu, eliminarea fosei septice prin racordarea la reteaua de canalizare menajera a comunei, amenajari interioare la gradinita cu program prelungit Ion Creanga, inclusiv dotare cu patuturi si materiale didactice pentru cei mici, dar si punerea in circulatie a microbuzului scolar ce va asigura transportul copiilor la unitatile de invatamant din comuna).